Ana sayfa Atatürke Atılan İftiralar ”Atatürk Dikmen’e Karlar Üstünde Fotoğraf Çektirmek İçin Gitti” Yalanı

”Atatürk Dikmen’e Karlar Üstünde Fotoğraf Çektirmek İçin Gitti” Yalanı

1710
0

Gün geçtikçe Mustafa Kemal’e atılan iftiraların ardı arkası kesilmiyor. Yalnız hakkını verelim ki bu iftira konularında en yetenekli tarihçimiz(!) Mustafa Armağan’dır. Bizim çakma tarihçiye göre  Atatürk’ün Dikmen sırtlarındaki resmi uydurmaymış. 12 Şubat 1921 de İnönü savaşları sırasında İsmet İnönü ile beraber Dikmen’e karların üstünde poz vermeye gitmiş.

Şimdi bahsettikleri o fotoğraflara bakalım:

1 2 3

Üstelik bu fotoğraflar için “ÇOK GİZLİ BELGE” dediler…

 

VE ÇÖKERTİYORUZ! ÇAKMA TARİHÇİNİN YALANINI ORTAYA ÇIKARTIYORUZ:

1- Bu fotoğraf gizli falan değildir Google da arattığınızda her sitede bulabilirsiniz. Cemaat tarihçisi ve sözde haber sitesi her zamanki gibi farklı bir algı yaratmaya çalışmış.

2- 12 Şubat 1921 tarihinde İnönü savaşları yoktur

– 1. İnönü savaşı 6-11 Ocak 1921

– 2. İnönü savaşı 23 Mart- 1 Nisan 1921

3- Resimde Atatürk’ün yanındaki İsmet İnönü değil yaveri Muzaffer Kılıçtır. 

4- Atatürk’ün Dikmen’de dinlenirken resmi varsa Dikmen’e gelirken çekilen resminin olmasından daha doğal bir şey olamaz. Bu resme bakarak Atatürk’ün sadece foto çektirmek için geldiğini nasıl anlamış sormak lazım.

 

5- Dikmen Ankaradadır. İnönü Eskişehirdedir. Atatürk’ün bu resminin o tarihte İnönü savaşı olmuş olsa bile savaşla ilgisi yoktur.

 

6- Atatürk bu tarihte Kurtuluş savaşının lideridir. Sakarya ve Dumlupınarı bizzat yönetmiştir. Bu mevkide bir insanın ”İsmet gel Dikmene çıkıp resim çekelim ilerde karlar üstünde yatmıştı derler” demesine ihtiyacı yoktur. Bunu ancak Mustafa Armağan karakterinde insanlar düşünebilir.